אין לערבים מה לחפש בכנסת

בחירות של יהודים

כל עוד השלטון בישראל בנוי על טהרת היהודים אין לאזרחים הערבים מה לחפש בכנסת. הח״כים הערבים משמשים אך ורק עלה תאנה המסתיר את ערוות האפרטהייד הישראלי. לכן, על האזרחים הערבים להחרים את הבחירות.

סלמאן מצאלחה || 

אין לערבים מה לחפש בכנסתוהנה, שוב אנו מוצאים את עצמנו בעיצומה של קדחת בחירות במדינת ה״לאום״ היהודי. כלומר, במדינה שהיהודי בה הוא ״מעל כולם״. יש לי חדשות רעות לזוג הפוליטי החדש בוז׳י וציפי. מצדי, כל עוד המחנה הזה, הטוען לכתר, לא משנה את תוכנת ההפעלה הפוליטית שלו — בנימין נתניהו והימין יכולים לישון בשקט.

לעתים רחוקות אני זוכה לקבל שיחה מפוליטיקאים בעקבות מאמר שפירסמתי כאן. שיחה אחת כזאת התקיימה לפני הבחירות הקודמות בעקבות מאמר, שבו קראתי לאזרחים הערבים להחרים את הבחירות. השיחה לא הגיעה מפוליטיקאי ערבי אלא מפוליטיקאית יהודייה דווקא.

ראשת ״התנועה״ ציפי לבני התקשרה אז וסיפרה שלא אחת היא מסכימה עם הדברים שאני כותב, אך ״לא הפעם. מאוד חשוב להגיע לקלפי ולהצביע, כדי להביא לבחירת ממשלה אחרת וראש ממשלה אחר״. הסוף ידוע. היא גמרה כחברה בממשלה, בחיקו החמים של נתניהו, עד שהוא זרק אותה ורץ לספר לחברה הישראלית במסיבת עיתונאים.

ובכן, הדברים שאמרתי אז ללבני נכונים היום שבעתיים. כל עוד השלטון בישראל בנוי על טהרת היהודים אין לאזרחים הערבים מה לחפש בכנסת. הח״כים הערבים משמשים אך ורק עלה תאנה המסתיר את ערוות האפרטהייד הישראלי. לכן, על האזרחים הערבים להחרים את הבחירות.

אמנם פוליטיקאים ערבים פופוליסטים נזעקו בעקבות העלאת אחוז החסימה וטענו שהיא נועדה לחסום את דרכם לכנסת, אך זוהי טענה אווילית, שכן הח״כים הערבים ממילא חסומים בכנסת מימים ימימה. איש לא סופר אותם, מעולם לא היו חלק בקואליציה כלשהי, מעולם לא היו שותפים בשלטון ולא מילאו שום תפקיד ביצועי.

קברניטי המדינה הציונית צריכים להיות אידיוטים גמורים כדי לוותר על השירות יקר הערך שמספקים להם הח״כים הערבים במחיר כה זול. השתתפותם של הערבים בבחירות משמשת לישראל הן כגלולת פלסבו — היא מרגיעה את הציבור הערבי, הנדחק לפינה בכל התחומים — והן לצורך הצגתה של ישראל בזירה הבינלאומית כמדינה דמוקרטית, שמעניקה לאזרחיה הערבים מושבים בפרלמנט ואפשרות להשמיע את קולם.

הח״כים הערבים מדברים בכנסת ישראל אל קירות אטומים. את הזעקה האמיתית של האזרחים הערבים אפשר להשמיע מחוץ לכותלי הכנסת. צריך לפנות לאו״ם ולארגונים בינלאומיים ולבקש הגנה מפני התעמרות השלטון האתנוצנטרי בתושבי הארץ הערבים. לבטח ההשפעה של הזעקה בזירה הבינלאומית תהיה גדולה יותר.

לכן, צריך לומר באופן ברור: כל עוד קברניטי ה״לאום״ של הרוב אינם משנים את הדיסקט ואת תוכנת החשיבה שלהם, וכל עוד 20% מאזרחי המדינה מודרים על רקע אתני, ממסדרונות השלטון, הרי שאין להם מה לחפש בכנסת. את הפירורים שבהם זוכה האזרח הערבי הוא ימשיך ממילא לקבל גם ללא ח״כים ערבים. זהו אינטרס מובהק של השלטון. ואם בכל זאת מתעקשים הערבים להשתתף במשחק המכור הזה, הרי שהגיע הזמן שנבחריהם יעמידו במקומם את כל הטוענים לכתר הרכבת הממשלה. שכן, יצחק (בוז׳י) הרצוג נשמע לאחרונה משתעשע באפשרות להרכיב ממשלה בתמיכת המפלגות ערביות, שיישארו כמובן מחוצה לה.

ובכן, צריך לומר לזוג הטרי, בוז׳י וציפי, שנגמרו המשחקים האלה. יש להבהיר להם באופן חד־משמעי: לא יקום ולא יהיה גוש חוסם. מי שבונה על כך, שישאיר את החליפה בארון. כל מי שלא מביא מפלגה ערבית, או מפלגה ערבית־יהודית, בחשבון הקואליציוני, מצהיר בכך שאין הבדל בינו לבין שאר גזעני המרכז והימין למיניהן.

בקיצור: תחפשו אותי!
*
פורסם: הארץ, 16.12.2014


*
For English, press here
For Arabic, press here

שיתופים:

תגובות בפייסבוק:תגובות באתר:
ניתן להשאיר תגובה כאן.

0 comments:

הוסף רשומת תגובה

במרחב
 • בימים ההם בזמן הזה

  בטרם מעלים האיסלאמיסטים את תפארת העבר על ראש שמחתם, יש אם כן להזכיר להם שהשגשוג המדעי והתרבותי אז התרחש דווקא בזכות הקפיצה מעל משוכת האיסלאם האורתודוקסי השמרני…


  המאפיה השבטית

  כך היה עם הקצב מבגדד, שהתחבא במרחב השבטי שלו, וכך הדבר עם הקצב מדמשק. מאות אלפי הרוגים ופצועים סורים, מיליוני פליטים והרס טוטלי של ערים לא מזיז לו כהוא זה…

  כל הפרטים

 • האור מגיע ממערב

  ”אינטלקטואלים” מוסלמים משננים במשך דורות שכל האמת והידע מצויים בקוראן. מי שמחזיק בתפישה כזאת, כמו חמור, מובטח לו שיישאר לעד מאחור…


  על האורה בקצה הג׳ורה

  אפשר להירגע. מה שאירע בתוניסיה לא עתיד לחזור על עצמו במדינות ערב האחרות. אמנם, הפלת דיקטטור על ידי התקוממות עממית מפיחה רוח חדשה, ואולי אף שביב של תקווה, בקרב רבים באזור, אבל מכאן ועד לחגיגות...

  כל הפרטים

בארץ
 • ערבי בכל ניידת

  היחסים בין הציבור הערבי לשלטון המרכזי לא יכולים להמשיך להתנהל במתכונתם הנוכחית, המעוותת. השלטונות חייבים להפנים את העיקרון של אזרחות שווה לכלל האזרחים, על כל המשתמע מהדבר...

  ישראל כמדינה ערבית

  ישראל הערבית", זו שגיליתי בימי התיכון, אינה שונה בהרבה מישראל היום, תרתי משמע. שכן, שנים הלעיטו אותנו בבית הספר בשירי עצמאות ישראל.

  כל הפרטים
 • נחשפה ערוות השמאל

  השיח הפוליטי בקרב מה שמכונה בטעות "שמאל" בישראל הוא שיח עקר, שלא ישנה את המצב הקיים. מדברים שפורסמו לאחרונה ב"הארץ" על ידי כותבים הנמנים עם מחנה השמאל כביכול, מצטיירת תמונה עגומה. השיח תחום בגבולות אתניים יהודיים.

  ספסרי הדת

  הנה נודע לנו באחרונה, כי בספרי הלימוד שבהם משתמשים בזרם הממלכתי־הדתי מצנזר משרד החינוך פרקים העוסקים ברביית האדם. זאת, מתוך היענות לבקשות מצד מערכת החינוך הממלכתית־הדתית.
 • ערבי, דבר ערבית

  גם הערבים מזלזלים בשפת אמם ונותנים יד לדחיקתה מהמרחב הציבורי. עדות לכך ניבטת מכל פינה ביישובים הערביים. השלטים והמודעות המתנוססים על בתי עסק ומשתלטים על הנוף העירוני הם כמעט על טהרת השפה העברית.

  יהודית ודגנרטית

  אפשר להירגע. לא תקום כאן מדינה דו־לאומית. הטעם לכך פשוט: בשטח שמשתרע בין הים לירדן אין שני לאומים מגובשים לצורך ריקוד הטנגו הזה.
ישראל-פלסטין
 • תש״ח בערבית

  הרטוריקה היא סם ההזיות שהערבים הורגלו ליטול מימים ימימה. את הרטוריקה הזאת הם חובשים כמגבעות מליציות ושוכחים שהיא משמשת משתיק־שכל על ראשיהם.

  כל הפרטים

 • בעקבות המופתי

  מכיוון ששמו של המופתי, חאג׳ אמין אל־חוסייני, התגלגל באחרונה על לשונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, החלטתי לנצל את השהות בברלין כדי להתחקות אחר עקבותיו של ״הצורר״ הפלסטיני...

  כל הפרטים

מגרות
 • על קופים וחזירים

  ויהי כאשר ישבו בני ישראל במדין ויאסור עליהם אללה ביום השבת את הדגים: הן דיג והן אכילה. ויהי כאשר באה השבת ויבואו הדגים על כל סוגיהם, ובא מקרל, ובאה דניס, ובא לברק, ובאו אלתית ואספמיא אל חוף ימם. ויהי בצאת השבת וישובו כל הדגים כולם אל לב ים, ולא שזפו עיני בני ישראל עוד דג, קטן כגדול, עד לבוא השבת הבאה. והיה כדבר הזה ימים רבים.
 • רצח לשם כבוד

  אין ישוב ערבי, בארץ או בחוץ לארץ, שלא ידע רציחות על רקע מה שמכונה "כבוד המשפחה". אינטלקטואלים ערבים רפי שכל מנסים להמעיט מחומרת המעשים האלה בטיעונים שונים, לרבות השוואת רצח על "כבוד המשפחה" ל"רצח על רקע רומנטי"...

ארכיון

 
תרגומים
 • מרטין נימלר

  בַּהַתְחָלָה בָּאוּ אֶל הַקּוֹמוּנִיסְטִים
  וְלֹא הֵרַמְתִּי אֶת קוֹלִי,
  כִּי לֹא הָיִּיתִי קוֹמוּנִיסְט;

  כל הפרטים

 • בלקרישנא סאמא

  מִי שֶׁאוֹהֵב פְּרָחִים, יֵשׁ לוֹ לֵב כֹּה רָגִישׁ.
  מִי שֶׁלֹּא יָכֹל לִתְלֹשׁ אֶת כּוֹתַרְתָּם,
  לוֹ וַדַּאי לֵב אָצִיל.

 • שרון אולדס

  אֵיךְ הֵם עוֹשִֹים אֶת זֶה, אֵלֶּה הָעוֹשִֹים אַהֲבָה
  לְלֹא אַהֲבָה? יָפִים כְּמוֹ רַקְדָּנִים
  מַחֲלִיקִים אֶחָד עַל גַּבֵּי הַשֵּׁנִי כְּגוֹלְשִׁים
  עַל קֶרַח, אֶצְבְּעוֹתֵיהֶם נְעוּצוֹת זֶה
  בְּגוּפוֹ שֶׁל זֶה, פְּנֵיהֶם
קולות באפלה
 • תגובות אחרונות

 • מבחר נושאים