17 באוקטובר 2017

מפלגת ״אין עתיד״


חפשו אותנו -

מי שמבקש להחליף את השלטון תוך הסתמכות על הקולות שלנו, חייב לשלם טבין ותקילין במשרדים ממשלתיים.


סלמאן מצאלחה ||

מפלגת ״אין עתיד״


"לא נשב בממשלה עם הרשימה המשותפת״, הצהיר אבי גבאי בשבתרבות בבאר שבע והוסיף: ״לא רואה מה מחבר בינינו״. הוא לא הסתפק בכך. באותה הזדמנות הוא לא שלל ישיבה בממשלה עם מפלגת כולנו, המפלגות החרדיות ואף עם אביגדור ליברמן ומפלגת ישראל ביתנו. ״תפישת העולם שלי אומרת: אנחנו, מפלגת העבודה, נהיה הבית של כל הישראלים", אמר מי שמתיימר להיות אלטרנטיבה לשלטון נתניהו.

למשמע דבריו של יו״ר העבודה, בנימין נתניהו יכול לישון בשקט. סיסמת ״הערבים נעים בכמויות״ מבית היוצר שלו ממשיכה לעשות שמות במחנה ה״יריב״, הטוען לכתר. ההצהרות הללו של גבאי רק מחזקות את מחנה הימין, שאותו הוא רוצה לשלוח לאופוזיציה, כביכול.

״נהיה הבית של כל הישראלים״, אומר גבאי ובאותה נשימה מצהיר, שהוא מוכן לשבת עם מפלגתו של ליברמן ועם המפלגות החרדיות, אבל לא עם הערבים. כלומר, הוא מוציא את האוכלוסייה הערבית כולה, על נציגיה שבכנסת, מההגדרה "ישראלים". בכך הוא מציג את עצמו כעוד העתק חיוור של יאיר לפיד. הצהרותיו מעניקות למפלגת העבודה והמחנה הציוני את התואר ההולם והמתבקש: מפלגת ״אין עתיד״.

קודמו בתפקיד יו״ר העבודה, יצחק הרצוג, אמר בהזדמנויות שונות לפני הבחירות האחרונות, שכדי לסחוף מצביעים צריך להפסיק לתת את התחושה שחברי המפלגה הם "אוהבי ערבים". בכך הוא הפך את עצמו לתחליף דהוי של נתניהו, שבעצמו עשה שימוש ב״נשק יום הדין״ ביום הבחירות, עם הסיסמה שהיטתה את התוצאות.

צריך להיות ברור לכל בר דעת, שבמצב העניינים בארץ, ועל רקע הסכסוך הלאומי המתמשך שלא רואים את קצו באופק, הימין תמיד ישלוף את נשק השיסוי הלאומי, כדי לעורר את הפחדים הקמאיים ולצופף את שורות ״השבט היהודי״ מול יריביו. בעת הצורך הוא תמיד ידביק להם את ״אהבת הערבים״, כדי להפיל אותם בזירת האיגרוף ולקבל תשואות שבטיות יהודיות מקרב יושבי היציעים המצביעים.

יש לשוב ולהזכיר לכל אלה הרוצים להחליף את השלטון הרע הזה, שאין אלטרנטיבה לשלטון הימין, ששולט יותר מדי זמן בארץ, ללא הסתייעות בנציגי הציבור הערבי בכנסת ישראל. הדבר קרה בתקופת ממשלת יצחק רבין, שנשאר ראש הממשלה בזכות הגוש החוסם של המפלגות ה״ערביות״. צריך לשוב ולהזכיר לכל מי ששכח, שיצחק רבין, בין השאר, גם נרצח על הרקע הזה. במסע השיסוי הציבורי שניהל הימין נגד רבין נשמעה לא אחת הטענה, ש״אין רוב יהודי״ למדיניות שהוא נוקט.

מכיוון שברור כי לא יבוא קץ לשלטון הימין בארץ ללא שיתוף האזרחים הערבים, על כל אלה המבקשים להחליף את השלטון להתחיל לפעול כאופוזיציה לוחמת, להפסיק לשחק לידי הימין ולומר דברים חדים וברורים. בין השאר, הם חייבים לומר בקול ברור, שהאזרחים הערבים הם חלק מהמשחק הפוליטי הלגיטימי בישראל. משחק זה כולל גם שיתוף בקואליציה עתידית. ח״כ אחמד טיבי יכול לכהן כשר הבריאות, וח״כ איימן עודה יכול להחליף את השר ארדן במשרד לביטחון פנים. ובכן, שוו בנפשכם אם היה קורה כדבר הזה. ברור שכל האווירה האזרחית בארץ בין יהודים וערבים, היתה משתנה מקצה אל קצה.

אשר על כן, על נציגי האזרחים הערבים בכנסת להצהיר באופן שאינו משתמע לשתי פנים: אין יותר ארוחות חינם. מי שמבקש להחליף את השלטון תוך הסתמכות על הקולות שלנו, חייב לשלם טבין ותקילין במשרדים ממשלתיים. שאם לא כן — לכו וחפשו אותנו.
*
הארץ, 17.10.2017

שיתופים:תגובות בפייסבוק:

0 תגובות::

הוסף רשומת תגובה

במרחב

 • האור מגיע ממערב

  ”אינטלקטואלים” מוסלמים משננים במשך דורות שכל האמת והידע מצויים בקוראן. מי שמחזיק בתפישה כזאת, כמו חמור, מובטח לו שיישאר לעד מאחור…


  המאפיה השבטית

  כך היה עם הקצב מבגדד, שהתחבא במרחב השבטי שלו, וכך הדבר עם הקצב מדמשק. מאות אלפי הרוגים ופצועים סורים, מיליוני פליטים והרס טוטלי של ערים לא מזיז לו כהוא זה…

  כל הפרטים

  אמריקה אוהבת מלחמות

  התנהלות המעצמות, ובראשן ארה״ב, מול איראן איננה מפתיעה; השלום במזרח התיכון הוא האויב מספר אחת של יצרניות הנשק הגדולות...

  כל הפרטים

 • על האורה בקצה הג׳ורה

  אפשר להירגע. מה שאירע בתוניסיה לא עתיד לחזור על עצמו במדינות ערב האחרות. אמנם, הפלת דיקטטור על ידי התקוממות עממית מפיחה רוח חדשה, ואולי אף שביב של תקווה, בקרב רבים באזור, אבל מכאן ועד לחגיגות דמוקרטיה הדרך עוד ארוכה...

  כל הפרטים

  בימים ההם בזמן הזה

  בטרם מעלים האיסלאמיסטים את תפארת העבר על ראש שמחתם, יש אם כן להזכיר להם שהשגשוג המדעי והתרבותי אז התרחש דווקא בזכות הקפיצה מעל משוכת האיסלאם האורתודוקסי השמרני…


  ישראל כמדינה ערבית

  ישראל הערבית", זו שגיליתי בימי התיכון, אינה שונה בהרבה מישראל היום, תרתי משמע. שכן, שנים הלעיטו אותנו בבית הספר בשירי עצמאות ישראל.

  כל הפרטים
 • another title

  المتابع من أبناء جلدتنا لما يجري في هذا العالم الواسع يجد نفسه أمام ظاهرة فريدة. فلو نظرنا إلى ما يحصل من أحداث نرى أنّ القاسم المشترك بينها هو أنّ غالبيّتها هو مواقع وقوعها الجغرافية. إذ نرى أنّها تحدث في الأصقاع التي توصف بانتمائها إلى العالمين العربي والإسلامي.

ישראל - פלסטין

 • תש״ח בעיניים ערביות

  הרטוריקה היא סם ההזיות שהערבים הורגלו ליטול מימים ימימה. את הרטוריקה הזאת הם חובשים כמגבעות מליציות ושוכחים שהיא משמשת משתיק־שכל על ראשיהם.

  כל הפרטים

 • בעקבות המופתי

  מכיוון ששמו של המופתי, חאג׳ אמין אל־חוסייני, התגלגל באחרונה על לשונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, החלטתי לנצל את השהות בברלין כדי להתחקות אחר עקבותיו של ״הצורר״ הפלסטיני...

  כל הפרטים

 • בטרגדיה הבלתי גמורה

  זה הזמן להודות, עם כל הצער בדבר, שידו של הימין בקרב הפלסטינים והישראלים גם יחד היא על העליונה. הימין הזה, הפלסטיני והישראלי, הנשען על מיתוסים דתיים, אין לו יכולת להתפשר...

  כל הפרטים


הקש על התמונה לשליחת דוא״ל


מוסיקה קלאסית

***
ג׳אז


ארכיון הצד הזה

מבחר נושאים


 

פרוזה

 • כל הצפורים מוליכות לרומא

  כשחלפה באופק עננה שחורה של צפורים ונחתה במטעים בשלהי הסתיו‮, ‬יצאו אנשי הכפר ובידיהם כל מיני רעשנים ואצו לגרש את הצפורים הפולשניות כדי להציל את יבולי הזיתים‮, ‬מקור מחייתם העיקרי בימים ההם‮.

  כל הפרטים

 • על קופים וחזירים

  מדי פעם בפעם מובאים בתקשורת העברית דברי שטנה הנאמרים על-ידי מטיפים אסלאמיים או מובאים ציטוטים, מן העתונות או מכתובים ערביים אחרים, המדמים את היהודים לקופים וחזירים. בהתייחסות למובאות האלה תמיד נעלם מעיני הקורא העברי מקור הדימוי הזה והרקע עליו צמח.

  כל הפרטים
 • another title

  المتابع من أبناء جلدتنا لما يجري في هذا العالم الواسع يجد نفسه أمام ظاهرة فريدة. فلو نظرنا إلى ما يحصل من أحداث نرى أنّ القاسم المشترك بينها هو أنّ غالبيّتها هو مواقع وقوعها الجغرافية. إذ نرى أنّها تحدث في الأصقاع التي توصف بانتمائها إلى العالمين العربي والإسلامي.

שירה

 • מאותו עפר

  וְשׁוּב דִּמְדּוּמִים וְשׁוּב רוּחַ יָם רְעוּדָה.
  וְלֹא הִבְהֵב בָּאֹפֶק סִימָן כָּלְשֶׁהוּ לְהֲקָלָה.
  וּכְבָר הָיָה יָדוּעַ שֶׁהָעִנְיָנִים יֵלְכוּ וְיִסְתַּבְּכוּ.
  וְהֵם אָכֵן הָלְכוּ וְהסְתַּבְּכוּ.

  כל הפרטים

 • שיר ארץ

  בֵּין הַיָּם לְבֵין כִּנֶּרֶת
  אֲדָמָה שוֹתֶתֶת דָּם.

  וְשִׂנְאָה בָּהּ הַעוֹבֶרֶת
  מֵעָפָר לִבְנֵי אָדָם.

  כל הפרטים

 • בהתחלה באו

  בַּהַתְחָלָה בָּאוּ אֶל הַקּוֹמוּנִיסְטִים
  וְלֹא הֵרַמְתִּי אֶת קוֹלִי,
  כִּי לֹא הָיִּיתִי קוֹמוּנִיסְט;

  וְאָז הֵם בָּאוּ אֶל הַסּוֹצְיָאלִיסְטִים –
  וְלֹא הֵרַמְתִּי אֶת קוֹלִי,
  כִּי לֹא הָיִּיתִי סוֹצְיָאלִיסְט;

  כל הפרטים